NHL: Kopecký v Toronte s asistenciou, ale s prehrou 2:3, Halák s nulou

27.03.2013 Celý región

New York (TASR) - V zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu si svoje štatistiky opäť vylepšil útočník Floridy Tomáš Kopecký.
V Toronte asistoval pri vedúcom góle Tomáša Fleischmanna, jeho mužstvo však napokon prehralo 2:3. Slovenský útočník, ktorý strávil na ľade 18:33 min, počas ktorých ohrozil súperovho brankára dvoma strelami a zaznamenal aj jednu plusku, zaznamenal v prebiehajúcej sezóne už 21 bodov (12+9).
St. Louis prehralo doma s Edmontonom 0:3. V domácej bránke začal chytať Jake Allen, ale po troch góloch ho vystrieda Jaroslav Halák, ktorý už za svoj chrbát z 12 striel ani raz neinkasoval. Jeho brankársky kolega v Montreali Peter Budaj sedel v Pittsburghu pri prehre svojho tímu 0:1 opäť len na striedačke.
Vo Philadelphii, kde hral NY Rangers, nastúpili proti sebe Andrej Meszároš a Marián Gáborík. Jazdci vyhrali 5:2, ale Gáborík počas svojho vyše 15-minútového pobytu na ľade ani raz nevystrelil na domáceho brankára, Meszároš skončil súboj s dvoma mínusovými bodmi a dvoma trestnými minútami.
NY Islanders uspeli vo Washingtone po výhre 3:2, obranca Ľubomír Višňovský počas svojho 23:23 minútového pobytu na ľade vyslal jednu strelu a zaznamenal dva plusové body.
Buffalo stále bez zraneného obrancu Andreja Sekeru prehralo s Tampou na jej ľade 1:2, v domácom mužstve odohral Richard Pánik 10:51 minút a prezentoval sa štyrmi strelami.
Chicago po dvoch prehrách vyhralo doma s Calgary 2:0 a v jeho radoch ešte stále nefiguroval zranený Marián Hossa.